Kuidas peletada tuvisid?

Tuvid on linnapildis tavaline nähtus. Neid leidub kõikjal, kus on inimtegevus ehk võimalus kergelt süüa saada. Kahjuks ei ole tuvid vaid silmale ilus vaadata, vaid toovad endaga kaasa üksjagu meelehärmi.

Kahjurtuvidega seotud probleemid

  • Kahjurtuvide väljaheited  – tuvi tekitab nädalas kuni pool kilo väljaheiteid
  • Tuvid kannavad haigusi nagu krüpokokoos, histoplasmoos, taksoplasmoos ja salmonella
  • Tuvid kannavad edasi teisi kahjureid nagu kirbud, puugid, täid ja lestad
  • Ebasanitaarsetel (linnumustast puhastamata) pindadel on libisemis- ja kukkumisoht
  • Tuvid teevad oma pesasid ventilatsioonisüsteemidesse ja korstnatesse, põhjustades tuleohtu
  • Kinnisvarale tekitatud kahjud
  • Suured puhastus-, parandus- ja hoolduskulud

Kuidas peletada tuvisid?

Kõikjal, kus leidub etteulatuvaid osi, eendeid, karniise jms:

Tõkestage tuvide maandumist nendel pindadel, paigaldades sinna linnupeletussiilid, mis tagavad alati 100%-lise kindlustunde – tuvid sinna enam ei maandu! Ka on soovitav pinnad ümbritseda linnuvõrkudega.

Vabaõhualad: 

Taaskord tõkestage võimalusel lindude sisenemist aladele linnuvõrkude abil. Professionaalsete linnuvõrkude puhul on tõhusus tagatud, eeldusel, et võrgud on paigaldatud korrektselt ning neid ei ole eemalt näha.

Tuvid kogunevad tihti avalikele aladele nagu pargid ja väljakud, kus neid meelitavad ligi turistide ja möödujate poolt maha visatud toidujäätmed ja praht. Heli tekitavad linnuhirmutid hoiavad tuvisid eemal suurematel väliterritooriumidel. Hästi töötavad ka paugutid, kuid neid pole ehk soovitatav rahvarohketesse kohtadesse paigaldada, sest vali pauk võib ka ilmaasjata inimesi ehmatada. Samuti annavad efekti visuaalsed linnupeletid nagu rebase või hundi kuju. Suurtele väljadele on soovitatav paigaldada lisaks linnupallid

Samuti peaksid kinnisvarahaldurid kindlasti KEELAMA tuvide toitmise, kuna toit on äärmiselt ligitõmbav põhjus, miks tuvid samadesse paikadesse tagasi pöörduvad. Hoidke hooldatav ala võimalikult puhtana – see annab alati tulemusi.

Poolsuletud ja suletud alad:

Vahel leiavad kahjurtuvid tee ka poolsuletud rajatistesse nagu laadimiskaid, laohooned, lennukiangaarid, staadionid ja muud sarnased paigad. Rajatiste haldajad saavad tuvisid sellistelt aladelt eemale tõrjuda, kasutades heli tekitavaid linnuhirmuteid, mis tekitavad lindude hädakisa, või lasereid.

 

Kindlasti aitab tuvipesade pidev eemaldamine, et linnud mõistaksid ala ebasobivust pesitsemiseks.

Lisa kommentaar