5 põhilist viga, mida vältida linnupeletajat ostes

Uuri linnu kohta lähemalt

Esimene põhiline viga, mida tehakse, on see, et ei uurita täpsemalt, millist lindu soovitakse peletada. Kui gaasikahur välja arvata, siis enamus linnupeletajaid on mõeldud spetsiaalsetele lindudele või linnu GRUPPIDELE. Näiteks kui soovite peletada vareseid, siis öökulli kuju tõenäoliselt ei mõju, kuna öökull ei ole looduses varese vaenlane. Varest tuleks peletada kas spetsiaalse häälitsuspeletaja või surnud varese kujuga. Ka näiteks laser töötab enamasti ainult rändlindude, tuvide ja pääsukeste puhul.

Enneta viga

Peletajast on vähe kasu, kui lindudel on juba söögikoht teada. Ehk kui teie maasikaid või mureleid on lindude poolt juba natuke söödud, siis nad teavad, et selles kohas on toidulaud kaetud, ning tulevad kindlasti tagasi.

Et seda ennetada, peaks hirmutised üles panema juba varem, enne saagi valmimist, et linnud ei julgeks isegi vaatama tulla.

Muuda asukohta

Üks suuremaid vigu, mida igapäevaselt näeme, on see, et ostetakse hirmutiskuju (pallöökullmõne looma kuju) ja see jäetakse ühte kohta mitmeks nädalaks seisma. Linnud on väga targad ja kui see hundi kuju ikka ei tule lähemale, siis järelikult pole ohtu. Kuju asukohta tuleks iga päev muuta, siis on see lindudele hirmutav.
Ka lohe, mis iseenesest on üks viimase aja kõige tõhusamaid ja lihtsamaid linnupeletajaid, ei tohiks päris mitmeks nädalaks ära unustada. Suurema tuulega võib lohet hoidev nöör katki minna ja lohe ära lennata. Võib ka juhtuda, et lohe kerib ennast ümber ridva. Seega tuleks iga paari päeva tagant kontrollida, kas lohe ikka töötab nagu ette nähtud. Et lohe võib ajapikku katki minna, tuleks osta varulohe.

Aseta linnuhirmutis nähtavale kohale

Hirmutistega on nii, et midagi kõrgemal ja nähtavamal nad on, seda efektiivsemalt nad töötavad. Kui jätta pall või lohe väga madalale, siis linnud ei märka seda eemalt. Linnud peaksid ikka enne märkama hirmutist, mitte justvalminud punast maasikat. Samuti tuleks linnupeletid nii kõvasti maa külge kinnitada, et need ümber ei kukuks.

Ühest hirmutisest on tavaliselt vähe

Üksik peletaja kipub hätta jääma. Näiteks ei tasuks osta ainult palle või ainult linte. Need küll toimivad, aga üksinda jääb nende mõju üsna kesiseks. Seega oleks tark midagi juurde mõelda ja mõne teise linnupeletajaga kombineerida, näiteks teha juurde traditsiooniline hernehirmutis.

Lisa kommentaar