Kuidas peletada vareseid

Varesed on üldtuntud inimeste ja loomade segajad.

Varesed on tuntud oma julguse poolest. Nad näitavad üles agressiivsust isegi suuremate lindude suhtes nagu kullid, haigrud ja öökullid ega kohku tagasi koerte ning inimeste lähedalolekust. Just sel põhjusel on vareste tõrjumine küllaltki keerukas. Õnneks armastavad need linnud mugavust, nii et kui nad leiavad mingi ala enda suhtes vaenuliku olevat, lähevad nad meeleldi mujale.

Viise vareste tõrjumiseks

  1. Tõkestage alale juurdepääs. Linnuvõrk on tõhus ja iseenesestmõistetav lahendus, eriti aiaalade puhul, kuna see moodustab tõkke, mida varesed ja teised linnud ületada ei suuda. Kui ainsateks kimbutajateks on varesed ja väiksemad linnud probleeme ei tekita, võib paigaldada suuresilmalisi võrke, kuna tegemist on üsna suurte lindudega.
  2. Pange ala ähvardavalt mõjuma. Kasutage linnupeletusseadmeid:  Bird Gard Vareste Peletaja ja Gaasikahur – need on vareste vastu võitlemiseks ülitõhusad relvad, samuti aitavad nad tõrjuda teisi linde, näiteks musträstaid ja kuldnoklasi, põldudelt ja tööstusaladelt. Otse loodusest salvestatud röövlinnukisa loob illusiooni, et see piirkond ei ole ohutu. Veenduge, et järgiksite kõiki juhendeid ja võimalusel seadistage seade juhuslikele intervallidele – see muudab varesed valvsaks ja hoiab nende meeled ärevil. Korduvate mustritega harjuvad need linnud kiiresti.
  3. Kasutage visuaalseid linnuhirmuteid. Pea alaspidi pööratud varese kuju mõjub hoiatavalt imiteerides surnud liigikaaslast ja töötab seetõttu väga hästi. Linnupeletuslindid ja linnupeletuspallid on eriti tänuväärsed vareste peletajad – lisaks varestele hoiavad eemale ka kõiki teisi linde. Samuti töötab alati nn traditsiooniline hernehirmutis.
  4. Võimendage linnutõrje tulemusi veelgi, kasutades mitut erinevat meetodit samaaegselt. Kui lisate elektrooniliste linnupeletusseadmetega varustatud alale linnuhirmuteid, on tulemus kindlustatud. Visuaalsed hoiatusvahendid (nagu näiteks hernehirmutised) toimivad kõige paremini, kui kasutada neid koos muude taktikatega.

Eriti just tööstusaladel tuleks esmalt veenduda, et ala oleks hoolikalt linnumustast puhastatud ja võimalusel eemaldage territoriaalsed tähised. Parima tulemuse saamiseks optimeerige linnutõrje meetodeid ning pidage meeles visuaalseid linnuhirmutite asukohta iga paari päeva tagant muuta. Varesed on targad linnud ning saavad kiirelt aru, kas tegemist on ohuga või mitte.

Lisa kommentaar