Kuidas peletada pääsukesi

Pääsukesed pöörduvad samma kohta tagasi

Rahvuslinnuna tuntud pääsuke on koduhoidev, kuid kahjuks tekitab majaräästas või tööstus- ja kaubahoone laealuses asuv pesa inimesele meelehärmi. Kuna pääsukestel on harjumuspõhine eluviis, siis lisaks vanematele pöörduvad samasse pesakohta tagasi ka pojad. Seega on väga oluline eemaldada soovimatutest paikadest vanad pesad, et linnud neid taas kasutusele ei võtaks.

Kuidas pääsukesi eemale hoida?

Kui pesad on maha jäetud, tuleb kõik vanad pesad täielikult eemaldada ning ümbrus hoolikalt lindude väljaheidetest ja sulgedest puhastada. Kasutage puhastusvahendit ja kaaluge hooldatavate pindade immutamist või ülevärvimist.

  • Paigaldage võrgud. Linnuvõrgud on ainus lahendus pääsukeste peletamiseks, mille puhul võib garanteerida 100% toimivust. Neid linde on äärmiselt raske eemal hoida ning see füüsiline takistus blokeerib täielikult nende juurdepääsu viljapuudele, eenduvate osadega majaseintele, räästaalustele ning muudele pääsukesi ligi meelitavatele pragudele ja õõnsustele või kinnikaetud aladele, kuhu pääsukestele meeldib oma pesi ehitada.
  • Võtke kasutusele laserid. Laserkiir häirib linde ning tekitab neis ohutunde. Lasereid on kasutamiseks nii välitingimustes kui siseruumides.
  • Lisaefekti annavad visuaalsed linnutõrjevahendid.  Linnupeletuslindid töötavad iseseisvalt, kuid on palju mõjusamad koos eelpool väljatoodutega.

Hea teada!

Huvitav tähelepanek on see, et linnu hädakisa tegevad peletusvahendid on pääsukeste puhul mõnikord kehvemaid tulemusi andnud.

Lisa kommentaar