Kuidas peletada pääsukesi

Pääsukesed pöörduvad samasse kohta tagasi

Pääsukesed on koduhoidvad, kuid kahjuks tekitavad maja räästas või tööstus- ja kaubahoone laealuses asuvad pesad kaasneva reostuse tõttu inimesele meelehärmi. Kuna pääsukestel on harjumuspõhine eluviis, pöörduvad lisaks vanematele samasse pesitsuskohta tagasi ka pojad. Seega on väga oluline eemaldada soovimatutest paikadest vanad pesad, et linnud neid taas kasutusele ei võtaks.

Kuidas pääsukesi eemale hoida?

Kui pesad on maha jäetud, tuleb kõik vanad pesad täielikult eemaldada ning ümbrus hoolikalt lindude väljaheidetest ja sulgedest puhastada. Kasutage puhastusvahendit ja kaaluge hooldatavate pindade immutamist või ülevärvimist.

  • Paigaldage võrgud. Linnuvõrgud on parim lahendus pääsukeste peletamiseks, mille puhul võib garanteerida 100% toimivust. Neid linde on äärmiselt raske eemal hoida ning see füüsiline takistus blokeerib täielikult nende juurdepääsu eenduvate osadega majaseintele, räästaalustele ning muudele pääsukesi ligi meelitavatele pragudele ja õõnsustele või kaetud aladele, kuhu pääsukestele meeldib oma pesi ehitada.
  • Kasutage linnusiile. Tavaliselt aknalaudadelt või katuseservadelt lindude tõrjumiseks kasutatavaid linnusiile saab edukalt kasutada ka pääsukeste eemal hoidmiseks. Ehkki lahendus tundub kulukas, on linnusiile kergem paigaldada kui võrke, see on lahendus pikkadeks aastateks ning nende efektiivsus pääsukeste tõrjel on samuti 100%.
  • Võtke kasutusele laserid. Laserikiir häirib linde ning tekitab neis ohutunde. Laserid on efektiivsed, sest laserikiirega ei ole võimalik ära harjuda. Lasereid on kasutamiseks nii välistingimustes kui siseruumides. Laserite miinuseks on, et nad ei mõju päikeselise ilmaga.
  • Lisaefekti annavad visuaalsed linnutõrjevahendid.  Linnupeletuslindid töötavad iseseisvalt, kuid neid ja teisi visuaalseid peleteid võib kasutada paralleelselt laseritega.

Hea teada!

Huvitav tähelepanek on see, et linnu hädakisa tegevad peletusvahendid annavad pääsukeste puhul pigem kehvemaid tulemusi.

Lisa kommentaar