Kajakad on laialdaselt levinud
Kajakad või õieti merikajakad asustavad kõiki maailma mandreid, kaasa arvatud Antarktika. Juba üksi Põhja-Ameerikas on vähemalt 28 kajakaliiki, üle maailma tuntakse üle 50 liigi.
Kuigi linnud kujutavad endast inimestele väga harva tõsist ohtu, kardavad paljud neid siiski, sest nad võivad kanda parasiite, haigusi ja baktereid nagu kolibakter (Escherichia coli, lüh. E.Coli) ja salmonella, nende väljaheited võivad kanda psitakoosi (ornitoos) ja seennakkusi nagu histoplasmoos ja krüptokokoos, samuti peetakse linde üldiselt „räpasteks“, kuna nende loomus on oportunistlik – nad ei põrka tagasi roiskunud toidu sorimisest prügikastides ja jäätmehoidlates.
Kajakatega, nagu lindudega ikka, kaasneb palju kisa ning väljaheited, mida inimesed peavad ebameeldivaks. Nad oluliselt ei karda inimesi ning seega tulevad üsna majade ligi, eriti veekogude lähedastes kohtades.
Kuidas kajakaid eemale peletada
- Hoonete katustelt, akna- ja ustepealsetelt – tõhusaim meetod kajakatõrjeks on võtta kasutusele kõrged linnuogad („linnusiilid“). Metallist ogad on piisavalt pikad ja tihedalt ribal, ükski lind ei taha sinna isegi lähedale tulla. Seega töötab kõikide lindude puhul ja on kõige efektiivsem peleti üldse. Maandumist takistavate linnupeletite paigaldamine on lahendus mitmeteks aastateks.
- Katustelt aitavad kajakaid tõrjuda ka linnupeletuslohed. Kui tööstushoonete lähedal ei ole elumaju, sobivad kajakate tõrjumiseks helilised peletid, näiteks Agro Pro.
- Põldudelt, põllutöö- ja tootmishoonetest, hoidlatest – elektroonilised seadmed nagu lindude hädakisa tegev Agro Pro nelja, kolme või kahe hektari kaitseks või Agro Pro mini kuni poole hektari kaitseks, tööstuslik laser automaatpeleti, laserid sise- või välistingimustesse või gaasikahur, samuti visuaalsed hirmutusvahendid nagu kullisilmad. või linnupeletuspallid.
Soovitav on erinevaid hirmutusviise kombineerida.